מוזיאון העיר תל אביב – יפו

תל אביב-יפו היא עיר עם קול משלה, והמוזיאון שלה הוא מקום שבו מותר לדבר, אפילו בקול. המוזיאון נפתח ב-2024 בכיכר ביאליק המתחדשת, לכל מי שרוצה לגלות פרטים על פינוי שכונת הארגזים, להיזכר באיזו מסיבה רקדנו במילניום, איפה היינו במחאת האוהלים או להביא זווית אישית על העיר הזאת. בואו לבקר, לראות וגם לגעת בתערוכות ובאוסף הסיפורים.

במוזיאון הזה תרגישו בבית גם אם תגיעו מחוץ לעיר וגם אם תקפצו ברגל או באופניים. יפואים ותלאביביות, הסיפור שלכם כאן, מעג'מי, נווה שרת, שפירא, רמת אביב ומה שביניהן. בכל קומה תמצאו חתיכות של היסטוריה שהיא כולה אנשים. תפגשו את הלב הפועם של העיר העברית הראשונה והקטנה בהתחלה, שקמה לצד יאפא הגדולה. תכירו קולות מהעיר דרך אוסף הסיפורים ברחבי המוזיאון ובאתר. הם נמצאים במסכי מגע, באוסף כרזות דיגיטלי, בעמדת חפצים מודפסים בתלת ממד, באינטרקום ובתיבות מכתבים.  

העיר של הפוך קטן על שיבולת וגם בורקס מים בתקווה: כל הצבעים של העיר הלבנה עם היופי ועם הדיון שהיא מעוררת, עולים בתערוכה ובאוסף הסיפורים. חוץ מזה אפשר לבלות עם הילדים בקפה או בגינה שפתוחה בחינם. ואפשר גם פשוט לרבוץ במרפסת או על הגג, ליהנות מריח של גשם בשלושת ימי החורף וליהנות מהשמש בכל השאר. 

מוזיאון העיר תל אביב-יפו על שם שושנה וזבולון תומר הוא יוזמה משותפת של קרן תל אביב ועיריית תל אביב-יפו. מבנה המוזיאון ברחוב ביאליק 27 שימש כבית העירייה ההיסטורי
ועד 1962 התקיימו בו ישיבות העירייה. הלשכה של מאיר דיזנגוף עברה שימור והיא פתוחה לביקור שבו תרגישו כמו ראש עירייה ותוכלו להשתתף בדיונים על פתרונות חדשים לנושאים ותיקים, כמו יוקר המחיה, כלבים בלי רצועות, פינוי-בינוי ועוד הצעות לתחבורה ציבורית בשבת. 

 

לכרטיסים במחיר הגיוני >>
ויש גם הדרכות והנחות לקבוצות